Efter generalforsamlingen d. 15. marts 2016 består bestyrelsen af følgende:

Erik Birkholm 2_jpg-for-web-normalFormand Erik Birkholm Nielsen, Laurbærvænget 15, 8310 Tranbjerg, 86 72 05 03
erik@spejdermuseetaarhus.dk
bennyaros2011Næstformand Benny Aros, Vestervang 8,3., 8000 Aarhus C, 86 27 35 48
benny@spejdermuseetaarhus.dk
kirsten-pramKasserer Kirsten Pram, Bøgeskov Høvej 167, 8260 Viby
kpram@stofanet.dk
mette1-andersenMette Marie Andersen, Bronzealdervej 15A, 8210 Aarhus V
mette1984@gmail.com
ulla-charlesUlla Charles, Hjortevænget 8, 8270 Højbjerg
ulle.charles@gmail.com
poul-skriverPoul Skriver Pedersen, Emmasvej  4,  3.th., 8220 Brabrand
a.frier@stofanet.dk
ingerrossen2011Sekretær Inger Rossen, Hoffmannsvej 6 st.th., 8220 Brabrand, 24 61 74 27
inger@spejdermuseetaarhus.dk
helgerossen2005(1)Generaldirektør for Jazz- og Folkteltet Helge Rossen, Hoffmannsvej 6 st.th., 8220 Brabrand, 40 38 88 83
helge@spejdermuseetaarhus.dk

Suppleanter til bestyrelsen:

Sonja Sørensen,
Lars Skibelund

Udvalg, repræsentation m.m. Navne med fed skrift angiver formandsposten:

Administrationsudvalg:
Erik Birkholm Nielsen, Benny Aros, Kirsten Pram
Arkibas – elektronisk registrering:
Knud Jørgensen, Benny Aros
Biblioteket:
Jytte Aunsbjerg
Fotoudvalg:
Thøger Jensen, 
Jazz- og folkteltet:
Helge Rossen, Inger Rossen
Kommunikationsudvalg:
Benny Aros, Mette Andersen, Inger Rossen
Loppemarked:
Erik Birkholm Nielsen Thøger Jensen
Museumsudvalg:
Poul Skriver Pedersen, Mette Andersen, Ulla Charles, Knud Jørgensen
Redaktionsudvalg vedr. museets årsskrifter:
Anne-Kathrine Vestergaard, Mandrup Langhoff, Paul Laursen

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *